whatsapp

BİZDEN HABERLER & BLOGLAR

Bentley Continental GT Özellikleri

Bentley Continental GT Özellikleri

Bentley Continental GT Özellikleri

Bentley Continental GT özellikleri bakımından büyük beğeni toplamayı başarmış olan bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu aracın yeni modelinde birtakım değişimler de göze batmaktadır. Araçta yapılan değişiklikler arasında isteğe bağlı 20 inç alaşım jantlar, yeni tampon tasarımları, revize edilmiş iç kaplama malzemeleri dikkat çekici bir yapıya sahiptir. Ayrıca, her iki modelde isteğe bağlı 4G LTE bağlantısı her iki model için isteğe bağlı karbon fiber takviyeli polimer kanatlar da bulunmaktadır. Bununla birlikte Bentley Continental GT; bir krom kaplamalı egzoz borularına sahip yeni egzoz sistemine de sahiptir.

Bentley Continental GT Tasarım Süreci

Continental GT, Henrik Fisker tarafından Volkswagen Grubu baş tasarımcısı Wolfgang Egger ve ekibiyle birlikte 1998 yılında tasarlanmıştır. Bu, Bentley'nin ilk GT otomobiliydi. Continental GT'nin stil ve tasarımının planı, 1999'da Pebble Beach Concours d'Elegance'de Volkswagen Grubu şefi Ferdinand Piech'e sunan Fisker tarafından tasarlandı ve burada Bentley'i spora geri döndürecek bir otomobil tasarlama fırsatı görmüştür.

bentley-continental-gt-ozellikleri1_1

Başlangıçta iki kapılı bir konsept otomobil olarak tasarlanan bu araç, Audi AG tarafından eski V8 modelinin yerine geçmek üzere tasarlanmıştır. Ancak Volkswagen 2002'de Audi'yi devraldığında, müşteriler arasındaki popülerliği nedeniyle onu Bentley olarak tutmaya karar verdiler. 2004'te Bentley, yılda yaklaşık 12.500 otomobil ürettiği 1931'den bu yana ilk kez dünya çapında 10.000'den fazla birim sattı. Bu aşamadan sonra Bentley Continental GT de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Bentley Continental GT Teknik Özellikleri

Bentley Continental GT, İngiliz otomobil üreticisi Bentley'in dört koltuklu bir grand tourer modelidir. Araba 2003 yılında piyasaya sürüldü ve 2016 yılına kadar üretilmiştir. İkinci nesil Continental GT 2013'te piyasaya sürülmüştür. Arabanın ilk nesli, 24 Saat Le Mans ve 24 Saat Nürburgring gibi yarış etkinliklerinde kullanılmıştır. Daha sonraki süreçte bu modelin etkili bir düzeyde gelişim gösterdiği bilinmektedir. Bu da modelin sıklıkla gündeme gelmesine neden olmaktadır.

Continental GT, Audi A8 ve Porsche Panamera gibi diğer otomobillerle paylaşılan Volkswagen Group W12 platformunu temel almaktadır. Bu model, 521 metrik beygir gücü (388 kW; 525 PS) üreten 6 litrelik bir W12 motora sahiptir. 0-60 mph (97 km/s) hıza 4,4 saniyede ulaşabilir ve saatte 195 mil (313 km/s) maksimum hıza ulaşabilmektedir. Bu da onu son derece güçlü ve dinamik yapmaya yetmektedir. Tüm bu bilgiler ışığında Bentley Continental GT özellikleri gündeme geldiği zaman hem tasarımsal hem de güç ve performans açısından son derece dinamik bir araç karşımıza çıkmaktadır.


Haber Tarihi: 2 Temmuz 2022