whatsapp

BİZDEN HABERLER & BLOGLAR

Seat Ibiza Özellikleri

Seat Ibiza Özellikleri

Seat Ibiza Özellikleri

Seat Ibiza özellikleri uzunca bir sürede gündemde yer almaktadır. Bu kapsamda Seat Ibiza bir süredir piyasada ve hala en popüler modellerinden birisidir. Bu arabanın bu kadar popüler olmasının bir nedeni var ve bunun nedeni para için çok fazla değer sunmasıdır. Seat Ibiza, ona harcayacağınız paraya değecek bir dizi özellikle birlikte tasarlanmıştır.

Seat Ibiza modelinde ABS ve ESP uygulamaları mevcuttur. Bu, sürüş sırasında herhangi bir kazadan kaçınmanıza yardımcı olacağı için önemli bir güvenlik özelliğidir. Bu sistemler, araç kullanırken her koşulda sizi güvende tutacak ve ayrıca bir kazaya karışma şansınızı azaltmanıza yardımcı olabilmektedir.

Seat Ibiza hava yastıklarıyla da dikkat çekici bir etkiye sahiptir. Bu hava yastıkları, günümüzde tüm otomobillerde standart olan bir diğer önemli güvenlik özelliğidir. Çevredeki diğer araçlara veya nesnelere çarpma veya çarpışma sırasında yaralanmalarını önleyerek bir kaza durumunda hem sürücüyü hem de yolcuları korumaktadır.

Son zamanlarda iddialı tasarımlar arasında yer alan Seat Ibiza; klima kontrolüyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu özellik, şu anda hangi mevsimde olursak olalım, yılın farklı zamanlarında araç kullanırken çok sıcak veya çok soğuk hissetmemeniz için aracınızın içindeki sıcaklığı kontrol etmenize yardımcı olmaktadır.

seat-ibiza

Seat Ibiza Tasarım Özellikleri Nasıldır?

Seat Ibiza, 1993 yılında tanıtılan küçük bir aile otomobili olarak tasarlanmıştır. Model, 75 beygir güç ve 100 Nm tork üretme kapasitesine sahip 1.4 litrelik motorla desteklenmektedir. Araç, 5 ileri manuel şanzıman veya 5 ileri otomatik şanzıman ile tasarlanmıştır. Sedan, maksimum 180 km/s hız sunuyor ve 0'dan 100 km/s'ye sadece 10 saniyede çıkabilmektedir. Bu onu şehir içi sürüş için ideal bir araç yapmaktadır. Araba ayrıca aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi özellik ile birlikte tasarlanmaktadır.

Seat Ibiza yeni nesil modeli; Elektronik Fren Gücü Dağıtımlı ABS frenler, Çekiş Kontrol Sistemi ve Elektronik Stabilite Programı gibi standart güvenlik özellikleriyle birlikte tasarlanmıştır. Diğer güvenlik özellikleri arasında yolcu algılama sistemli Hava Yastığı (ön yolcu), Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi de bu yeni modelde yer almaktadır. (ABS), Yolcu Algılama Sistemine (PASS) sahip Sürücü ve Ön Yolcu Hava Yastıkları, Yan Darbe Koruma Sistemi (SIPS), Arka Çocuk Güvenlik Kilitleri ve 3 -tüm koltuklarda noktalı emniyet kemerleri

İlk nesil Ibiza, 1984 yılında eskiyen Fiat 127'nin yerini almak üzere piyasaya sürülmüştür. Ön tekerlekleri çalıştıran öne monte bir motora, enine monte şanzımana ve dört tekerleğin hepsinde bağımsız süspansiyona sahipti. Daha sonraki süreçte Seat Ibiza geliştirilerek çok daha güvenli bir hale getirilmiştir.


Haber Tarihi: 2 Temmuz 2022